Šlachta a spol.

Pro ty, kteří se i po 10 letech ptají nebo by se zeptat chtěli…

Dne 13. 1. 2011 jsem byl zatčen 6 policisty ve vlastní ordinaci v Berouně jen několik minut poté, co mi jejich figurantka, manželka pacienta, kterému jsem před 3 měsíci provedl velkou operaci na jeho opakovanou žádost, hodila na stůl zalepenou obálku s policejními penězi (odkaz č.1). Policisty vedl zástupce ředitele ÚOOZ tehdy sotva 30letý plk. Sochr. Noc jsem strávil v cele předběžného zadržení a bylo mi sděleno obvinění z braní úplatků. Policii se nepodařilo mi předat úplatek v „nějaké berounské restauraci, kam jsem byl figurantkou pozván…“ Pozn.: peníze nebyly nalezeny v peněžence, jak uvedeno, ale byly stále v zalepené obálce, ve které je figurantka přinesla. Byl to již 3. (!) pokus o úplatek; já jsem měl po 16. hodině již po práci a cesta z mojí ordinace na nádraží vede jen s malou odbočkou kolem ředitelství Policie ČR v Berouně.

Dne 31. 1. 2011 odvysílala Česká televize publicistický pořad moderovaný redaktorem Wollnerem, v němž jsem byl veřejně obviněn z „..nepovedené operace a vyžadování úplatku ve výši až 60 000 Kč..“. Další, podobný dokument byl odvysílán Mgr. Wollnerem i 19. 3. 2012. V té době jsem již nebyl obviněn z úplatku, ale na „radu“ jakéhosi JUDr. Pavloka z Podvodu dle § 209.

Dne 18. 7. 2014 jsem byl definitivně zbaven veškerých obvinění rozhodnutím Nejvyššího soudu České republiky (č j. 4 Tdo 614/2014-24), když ke stejnému závěru dospěly před tím Okresní a Krajský soud, kam se neustále státní zástupce JUDr. Šebek odvolával.  Jakoukoli mojí vinu vyloučila též komise Krajského Úřadu Středočeského kraje (odkaz č.2) a nakonec i Česká lékařská komora. Jen Česká urologická společnost, tehdy pod vedením MUDr. M. Hanuše/MUDr. Babjuka „mlčela“; kromě veřejného vyjádření MUDr. Hanuše, „..že by si takovou operaci netroufnul provést..??“

O zhodnocení lékařské stránky sporu jsem v roce 2013 osobně požádal jednoho z celosvětově nejrespektovanějších uropatologů, prof. Bostwicka (odkaz č.3), který viděl snímky i histologické preparáty.

Česká televize dosud (28.6.2022) na svém webu publikuje několikrát zcela vyvrácenou lež (odkaz č.4) o „..lékaři, který si z operace udělal byznys..“ (https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1288173-lekar-si-udelal-z-vazne-operace-vlastni-byznys). Místo omluvy za mnohonásobné porušení zákona uvádí „…úplatky bez trestu..“, a to i přes 2 dopisy řediteli ČT ing. Dvořákovi v roce 2015.

—–

Dne 4. 8. 2020 při podpisu své knihy v berounském kině bývalý ředitel ÚOOZ Šlachta na přímou otázku sdělil, že „..jsme si vše již vysvětlili,..za svými lidmi si stojí,. a že to již nikoho nezajímá..!“

MUDr. L. Šafařík, v.r., urolog, Beroun